Nieśmiertelność Qin Shi Huanga

Qin Shi Huang
Qin Shi Huang

Qin Shi Huang był pierwszym chińskim cesarzem. Jest jednym z najważniejszych indywiduów w historii Chin. Ale dzisiaj nie będziemy poruszać kwestii politycznych czy wojennych cesarza, tylko jego obsesję na punkcie nieśmiertelności.

Qin Shi Huang był tak bardzo bał się śmierci, że jeśli tylko w jego obecności powiedziało się to słowo, człowiek który je wypowiedział spotykał kostuchę. To znaczy, że umierał dla mniej bystrych.

Wiecie może czym jest Wielki Mur Chiński. Ta, cud świata i tak dalej, ale pewnie nie wiecie, że ten właśnie człowiek kazał go zbudować, aby, co pewnie już zgadliście, zabezpieczyć się przed śmiercią.

Ale zabezpieczanie się przed śmiercią nie oznacza od razu nieśmiertelności. Wobec tego w 219 roku przed naszą erą, wysłał eskapadę 1000 ludzi na poszukiwanie Wysp Nieśmiertelności i sławnego eliksiru, który to miał mu zagwarantować właśnie to.

nieśmiertelność
Ekspedycja poszukująca leku nieśmiertelności

Ale poprzez okrutną ironię, Qin Shi Huang umarł po wzięciu pigułek z rtęci, podanych mu przez lekarzy, którzy zakładali, że dadzą właśnie nieśmiertelność. Uwielbiam ironię.